Notice: Undefined index: port in C:\HostingSpaces\smartacademy.ir\smartacademy.ir\wwwroot\includes\defines.php on line 3
 اسمارت اکادمی ایران - سوالات متداول

#اسمارت_آکادمی #کودکان_امروز_مبتکران_فردا #سوروبان #چرتکه_ژاپنی #Soroban #محاسبات_ذهنی #smartacademyiran

دفتر مرکزی

تهران ، خیابان خرمشهر (آپادانا) ، خیابان عربعلی (نوبخت) ، خیابان یکم ، پلاک ۱۰ ، ساختمان اداری سرو ، واحد ۷

تلفن :  3-88523131-021

فکس : 3-88523131-021

Email: info@smartacademy.ir

ارتباط با اسمارت آکادمی ایران

دوره های اسمارت آکادمی چیست؟
دوره اسمارت آکادمی جهت توسعه هر دو نیمکره مغز بنیان گذاشته شده است . این شیوه با برخورداری از تکنیک های پیشرفته محاسبه ذهنی و بر پایه متدولوژی "سوروبان" و با استفاده از ابزار کمک آموزشی سمعی و بصری (مالتی مدیا) طرح ریزی شده است. دانش آموزان با تمرین مداوم قادر خواهند بود نه تنها ۴ عمل اصلی ریاضی را به طور کاملا ذهنی و با دقت و سرعتی باور نکردنی انجام داده بلکه با استفاده از متدولوژی آموزش ژاپنی سوروبان، به توسعه مغزی برای تمامی عمر دست یابند . همانطور که دانش آموزان در هریک از دوره های آموزشی اسمارت آکادمی پیشرفت می کند، کم کم اجازه استفاده از سوروبان، از آنها گرفته شده و پس از یادگیری قادر به انجام محاسبات سریع و دقیق و بصورت کاملا ذهنی خواهند بود.
چرا محاسبه ذهنی اهمیت دارد؟
مدرسانی که با بچه های کوچک کار می کنند به خوبی می دانند که تدریس مفهوم اعداد و ارزش آنها آسان نیست.درک و تفهیم مفاهیم ریاضی هنگامیکه تنها بصورت نمادین و بدون استفاده از ابزار صحیح کمک آموزشی عرضه شود، برای کودکان کم سن و سال یک پروسه آموزشی طولانی و خسته کننده خواهد بود و گاهی باعث ایجاد ترس و نفرت از ریاضی میگردد. شیوه آموزش ریاضی و نحوه محاسبه چهار عمل اصلی با استفاده از ابزار صحیح کمک آموزشی باعث ایجاد نشاط در طول یادگیری و علاقه کودکان به حل مسائل ساده ریاضی میگردد. در متد منحصر بفرد اسمارت آکادمی و با استفاده همزمان از حواس شنوایی، بینایی و لامسه ، خلق تصویر اعداد به وسیله حرکت مهره های «سوروبان» توسط انگشتان دست و انجام محاسبات ساده ریاضی سبب فعالسازی همزمان دو نیمکره چپ و راست مغز گردیده و موجب افزایش قدرت تمرکز ، تخیل ، تصویرسازی ذهنی و خلاقیت میشود. متخصصین باور دارند که در مدت آموزش ، ایجاد تصویر سوروبان در ذهن ، کلید رسیدن به حد اعلای قدرت خلاقیت و تصویر سازی ذهنی است و کودکانی که مهارت انجام محاسبات را به کمک سوروبان بدست می آورند از اعتمادبنفس بسیار بالایی برخوردار می باشند به گونه ای که این توانایی با تکمیل دوره آموزشی سبب انجام محاسبات ذهنی بدون استفاده از وسیله کمک آموزشی سوروبان می گردد. ایجاد اعتماد بنفس در یادگیری سبب رشد و تعالی کودکان و کلید موفقیت آنها در حل مسائل پیچیده درسی در طول دوران تحصیل و همچنین کمک بسیار بزرگی در مواجهه با مسائل پیچیده زندگی خواهد بود.
چگونه اسمارت آکادمی به افزایش هوش یک کودک کمک می کند؟
اسمارت آکادمی نه تنها توانایی محاسبه و انجام محاسبات ذهنی را در کودکان بهبود می بخشد بلکه در افزایش قدرت حافظه ، خلاقیت ، سطح تمرکز، مهارت در شنیدن ، توانایی تجزیه و تحلیل و اعتماد به نفس نقش بسزایی دارد . با فعال سازی هردو نیمکره چپ و راست مغز، با متد منحصر بفرد اسمارت آکادمی ، متخصصین باور دارند که در مدت آموزش ، ایجاد تصویر سوروبان در ذهن ، کلید رسیدن به حد اعلای قدرت خلاقیت و تصویر سازی ذهنی و افزایش ضریب هوشی کودکان است.
ما به عنوان والدین کودکان ، تحت آموزش سوروبان نبوده و دانشی ازآن نداریم ، چگونه میتوانیم فرزندان خود را در منزل راهنمایی کنیم ؟
شما به عنوان والدین کودکان نقش بسزایی در پیشبرد اهداف اسمارت آکادمی و مشاهده نتایج شگفت آور آن در فرزندانتان خواهید داشت. اسمارت آکادمی به سه روش والدین را در کمک به فرزندان راهنمایی می نماید: برگزاری سمینار- اسمارت آکادمی جهت آشنایی بیشتر والدین و مربیان مدارس و آموزشگاهها ، سمینارهایی را بطور منظم برگزار مینماید. این سمینار ها و جلسات در راستای آموزش و راهنمایی والدین و جهت کمک به آموزش فرزندانشان، بوسیله مراکز ما سازماندهی میشود. در این سمینارها علاوه بر آشنایی والدین با متد اسمارت آکادمی، راهکارهای راهنمایی به کودکان در انجام تکالیف در خانه را به آنها آموزش داده و نحوه برخورد با کودکان در هنگام تمرینات را فرا می گیرند.
آموزش آنلاین - به دانش آموزان اسمارت آکادمی ، رمز عبوری داده می شود تا بتوانند به تکالیف آنلاین دسترسی داشته باشند و تحت نظر والدین به انجام تکالیف می پردازند.
مدرسان - برقراری ارتباط بین والدین و مدرسین بسیار مهم است ، معلم نقاط قوت و ضعف کودک را روشن خواهد نمود و رهنمودی را برای والدین جهت تدریس او در خانه ارائه می نمایند.
بهترین سن برای شروع دورهای اسمارت آکادمی چه سنی است ؟
بهترین زمان برای شروع دوره اسمارت آکادمی ، هنگامی است که کودک شما ، توانایی شمردن و نوشتن اعداد صفر تا نه را بدست می آورد. بنا با تحقیقات دانشگاه هاروارد کودکان از سنین ۴ تا ۸ سالگی بیشترین میزان یادگیری و رشد مغزی را دارا می باشند . تکنولوژی آموزشی اسمارت آکادمی به گونه ای است که کودکان در محیطی کاملا شاد و با روشی کاملا غیر مستقیم شروع به درک مفاهیم ریاضی می کنند.
محاسبه ذهنی دقیقا چیست ؟
برنامه محاسبات ذهنی اسمارت آکادمی به دانش آموزان می آموزد که محاسبات چهار عمل اصلی ریاضی را بدون کمک ماشین حساب یا دیگر وسایل کمکی به طور سریع، با دقت و تمرکز انجام دهند. این شیوه مفهوم دقیق تجسم، تفکر و تصویر سازی از اعداد و به طور کلی نحوه تصویر سازی از همه مسایل پیچیده روزمره را در ذهن آموزش داده و باعث تعالی قدرت مغز انسان در جهت حل مسایل پیچیده درسی و تصمیم گیری صحیح در مشکلات زندگی می گردد. این دانشی است پر قدرت و با نفوذ که در ذهن افراد در هنگامی که توانایی درک مفهوم اعداد را پیدا می کنند و تا سنین بالای پیری نهادینه شده و موجب ماندگاری طولانی قدرت تفکر و تصمیم گیری می گردد.
چرا باید فرزندم را در برنامه توسعه خلاقیت ذهنی کودک اسمارت آکادمی ، ثبت نام کنم؟
تکنولوژی آموزشی اسمارت آکادمی ، توسعه همه جانبه مغز را بهمراه داشته و افزایش مهارت های بنیادی ، مانند تمرکز ، تصویر سازی ذهنی ،اعتماد بنفس ، افزایش سرعت و دقت و قدرت تخیل و خلاقیت نقش بسزایی دارد و به آینده سازان و مدیران نسل آینده کمک میکند تا با چالش های یک محیط رقابتی روز افزون، به راحتی رو برو شوند. یک ضرب المثل سوئدی میگوید که هر یک کرون که در سنین کودکی برای آموزش و پرورش کودک سرمایه گذاری شود، بیشتر از 7 کرون در دوران بزرگسالی بازدهی خواهد داشت.
فرزندم در ریاضیات اصلا خوب نیست ، چگونه پیشرفتی را برای او میتوانم انتظار داشته باشم ؟
چون روش آموزشی ما با ریاضیات سنتی ، تفاوت بسیار دارد، و چون فرزند شما در مدرسه با ریاضی سنتی مشکل دارد ، دلیلی وجود ندارد که در کلاس اسمارت آکادمی با موفقیت عمل نکند، برعکس ، بعضی از موفق ترین دانش آموزان، کسانی بودند که قبلا ریاضی را سخت و مشکل یافته اند ، زیرا کلاسهای اسمارت آکادمی و روش تدریس آن بر اساس یک سرگرمی آموزنده مفرح ، همچون بازی ، برنامه ریزی شده است. اگر دانش آموزی با علاقه و تداوم برنامه اسمارت آکادمی را دنبال کند و تشویق و از حمایت فراوان والدین برخوردار باشد، میتوان بهبودی موثر و پیشرفت قابل توجهی را تضمین نمود.
چه زمانی میتوان انتظار مشاهده نتایج آموزش را در کودکان داشت؟
والدین بعد از سطح دوم آموزش ، یا در حدود 6 ماه ، نتایج را مشاهده خواهند کرد . گرچه والدین با دقت تر ، زود تر از این مدت، متوجه بهبود و پیشرفت در ابعاد ذهنی کودکشان خواهند شد.
آیا مدت زمان تمرین دروس اسمارت آکادمی در منزل برا ی فرزند من تاثیری در زمان انجام تکالیف مدرسه خواهد داشت؟
بطور ایده آل ، در دوره های ابتدایی اسمارت آکادمی یک کودک با کمک والدین خود به 15 تا 20 دقیقه تمرین در روز احتیاج دارد. در سطوح بالا تر ، این مدت به روزانه 20 تا 30 دقیقه افزایش می یابد. کودکان می توانند از تمرینات اسمارت آکادمی بعنوان استراحت، بازی و ریاضی و فارغ از تمرینات گاها دشوار درسی استفاده کنند.
آیا گواهی نامه ای پس از اتمام دوره های اسمارت آکادمی برای دانش آموزان صادر خواهد شد ؟
بله ، دانش آموزانی که دوره های آموزشی اسمارت آکادمی را به پایان برسانند، گواهینامه پایان هر دوره آموزشی را از اسمارت آکادمی دریافت خواهند نمود
من چند فیلم ویدیوئی دیدم که کودکان با سرعتی باور نکردنی محاسبات ذهنی را انجام میدهند حتی سریع تر از ماشین حساب ، آیا فرزند من قادر به انجام سریع محاسبات خواهد بود؟
با استفاده از شیوه اسمارت آکادمی و انجام تمرینات مداوم و همچنین راهنمایی و تشویق شما والدین محترم، کودکان شما در مدت زمان کوتاهی قادر به انجام محاسبات سریع و دقیق ذهنی خواهند بود.
کدام کشور بنیان سیستم گذار اسمارت آکادمی است ؟
کشور سوئد . تکنولوژی که ما بکار می بریم " سوروبان " و " آنزان " نامیده میشود که ریشه ژاپنی دارد . مدیران اسمارت آکادمی ایران ، دوره های خود را از اساتید ژاپن و سوئد آموخته اند.
در صورتیکه فرزندم یکی از کلاس برنامه ریزی شده اش را از دست بدهد، آیا می تواند در یک کلاس جبرانی شرکت نماید ؟
بله شما می توانید ، اما فقط در شرایط اضطراری . معمولا فقط یک کلاس جبرانی در هر ترم مجاز است. و فرزند شما می تواند منتظر بماند و با بچه های ترم بعدی ، در زمان مناسب شرکت نماید. لطفا با استاد راهنمای دوره تماس بگیرید.
آیا در برنامه اسمارت آکادمی، آزمونهای ارزشیابی وجود دارد؟
بله ، بمنظور اطمینان از اینکه دانش آموزان ، اصول تدریس شده درسطحوح مختلف را درک کرده اند ، آزمونهای ارزشیابی پس از پایان هر سطح آموزشی انجام می گیرد و گواهینامه پایان دوره را بطور مستقیم از اسمارت آکادمی دریافت خواهند نمود .
طول مدت برنامه اسمارت آکادمی چقدر است ؟
دانش آموزان در طول مدت ۳ سال به یادگیری شیوه آموزش اسمارت آکادمی می پردازند. طول مدت هر دوره ۱۲ جلسه دوساعته می باشد که آنها هفته ای یک جلسه به مدت ۲ ساعت در کلاسها شرکت می کنند. .

کانال های مغزی